Unisex hoodie i ekologisk bomull och återvunnen polyester. Ficka i kängurustil. Foder i enkeljersey i huvan. Runda justerbara dragsnoddar och broderade öljetter. Ärmslut och midja i 2x1 ribbat tyg. Styckförpackad i återvunnen förpackning. Den manliga modellen är 185 cm och bär storlek L, den kvinnliga modellen är 168 cm och bär storlek S.
4,95 kg
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 320,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| 2XL | |
| 3XL |
Svart
| Artikelnummer | r10743o |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 31 |
| CO2-avtryck | 4,95 kg |
| Modell | Unisex |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Stickad av 57% Ekologisk bomull och 8% Bomull och 21% Återvunnen polyester och 14% Polyester, 300 g/m2 |
| Förpackning | 25st |
| Bruttovikt | 14kg |
| Vikt | 13kg |
| Förpackning | 53x35x49cm |
| GTIN / EAN | 8713159639725 |
| GPSR-Information | Gor Factory s.a. Ctra. Santomera / Abanilla Km 8.8 30620 Fortuna - Murcia - Spain |
| Certifikat | OEKO-TEX®SMETA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| XS | 30 |
| S | 45 |
| M | 196 |
| L | 287 |
| XL | 133 |
| 2XL | 58 |
| 3XL | 16 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |