Innocent från Kosta Boda är en glasserie som hämtar inspiration från Kosta Bodas rika arkiv på bruksglas i en samtida tolkning. De minimalistiska, stapelbara och multifunktionella delarna är avsedda att förgylla allt från frukostvanor till middagsbjudningar. Tallrikarna fungerar även som lock, vilket gör serien idealisk för servering och förvaring, vardag som fest.
Innocent är en handgjord och mångsidig serie som speglar Kosta Bodas ständiga strävan att förena funktion och stil. Serien omfattar koppar, glas, skålar och tallrikar, är tillverkad i slitstarkt, värmebeständigt borosilikatglas och finns i ett flertal storlekar.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st |
440,00 |
| Artikelnummer | 7022502 |
| Material | Borosilikate |
| Designer | Kosta Boda |
| Serie | Innocent |
| Volym | 36 cl |
| Vikt | 0.01 kg |
| Bredd | 8.7 cm |
| Höjd | 8 cm |
| Längd | 11.3 cm |
| Tvättråd | Tål maskindisk |
| Ursprungsland | CN |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |