Som gnistrande skatter smyckar Malin Lindahls vaser, skålar och ljuslyktor det samtida hemmet. De skimrande facetterna med sin asymmetriska design bildar vackra brytningar när ljuset reflekteras i kristallglaset. Precious från Orrefors lanserades 2009.
| Artikelnummer | 6569262 |
| Material | Kristallglas |
| Designer | Malin Lindahl |
| Serie | Precious |
| Vikt | 0.65 kg |
| Bredd | 11.9 cm |
| Höjd | 6 cm |
| Tvättråd | Torka med mjuk trasa, Tål ej maskindisk |
| Ursprungsland | SI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Nuvarande | 1752 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |