Rocky Baroque från Kosta Boda är en lika rebellisk som lekfull remix av den klassiska kolonnen. Monumentala linjer möter samtida färger och råa ytor i denna unika serie. Inte minst i den här vasen som stjäl uppmärksamheten helt på egen hand eller - ännu bättre - lyfter presentationen av en kvist eller bukett till ett sant mästerverk. Design av Hanna Hansdotter.
| Artikelnummer | 7042414 |
| Material | Kristallglas |
| Designer | Hanna Hansdotter |
| Serie | Rocky Baroque |
| Vikt | 3.1 kg |
| Bredd | 22 cm |
| Höjd | 35 cm |
| Längd | 22 cm |
| Tvättråd | Torka med mjuk trasa |
| Ursprungsland | SE |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |